Často kladené otázky - FAQ

Ako sa stať členom klubu?

Členom Klubu Chovateľov čiváv a papillonov v Poprade sa môžete stať vtedy, keď vyplníte prihlášku do klubu a zašlete ju mailom alebo poštou na adresu viceprezidenta: MVDr. Milan Mika, Mostová 1541/28, 078 01 Sečovce. Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

Prihláška TU

Po oznámení o prijatí za člena klubu prosíme uhradiť členský príspevok na dole uvedené číslo účtu. Do správy pre prijímateľa uveďte vaše meno a účel platby ( Ján Nový členské 2020). Bez úhrady členského príspevku je členstvo neplatné.

 

Koľko a ako často sa platí členský príspevok?

Členský príspevok pre nových členov: 25 Eur (8 Eur zápisné + 17 Eur členský poplatok)

Členský príspevok na jeden rok: 17 Eur

Členský príspevok je potrebné uhradiť do konca januára príslušného roka, do poznámky treba uviesť meno člena klubu a rok, za ktorý je poplatok uhradený. (Ján Nový členské 2020)

 • Banka: Sberbank Slovensko, a. s., Vysoká 9, 810 00 Bratislava
 • Názov účtu: Klub chovateľov čiváv a papilonov v Poprade
 • IBAN: SK55 3100 0000 0043 1022 5908

 

Ako vybaviť medzinárodný chránený názov chovateľskej stanice?

Treba rátať s tým, že to bude trvať 4 mesiace a viac.

Tlačivo si stiahnete TU

 

Ako postupovať, keď chcem mať šteniatka?

Musíte svojho psíka/sučku uchovniť!

 • Pokiaľ chcete uchovniť psa alebo sučku, v prvom rade musí byť zapísaný v Plemennej knihe UKK - to platí hlavne pre dovezených jedincov zo zahraničia!
 • Sučka/pes sa musia zúčastniť minimálne jednej výstavy usporiadanej klubom (KV, ŠV) a to vo veku minimálne 9 mesiacov, so známkou výborný alebo veľmi dobrý.
 • Podmienka chovnosti je zároveň absolvovať bonitáciu, ktorá sa uskutočňuje popri výstave usporiadanej klubom. Na bonitácii komisia kontroluje čip, zhryz, počet zubov a váhu. Bonitácie sa zúčastní len ten jedinec, ktorý bol prihlásený na bonitáciu vyplnením a zaslaním prihlášky. Prihláška na danú bonitáciu je vždy zverejnená v dostatočnom predstihu na stránkach klubu a na FB.

 

Už máme uchovnené, čo robiť teraz?

Minimálny vek, kedy sa môžu psi/sučky pripúšťať je 12 mesiacov.

 • Požiadate svojho poradcu chovu v dostatočnom predstihu o pripúšťacie povolenie (najlepšie mailom). Odklik na naše tlačivo
 • Poradca chovu vám zašle 2 tlačivá: Pripúšťacie povolenie a Prihláška na zápis šteniat
 • Prihlášku na zápis šteniat nájedete aj TU - formulár si stiahnite, môžete ho vyplniť v PC a vytlačiť.
 • Keď sa šteniatka narodia, vyplňte tlačivo Prihláška na zápis šteniat a vo veku cca 7 týždňov navštívite veterinárneho lekára, ten šteniatkam aplikuje čip a potvrdí vám prihlášku.
 • Potom čo najskôr pošlite pripúšťacie povolenie, prihlášku na zápis a pri prvých šteniatkach aj kópiu potvrdenia chovateľskej stanice svojmu poradcovi chovu. Ak vaša sučka/pes má po prvý krát šteniatka, zašlite aj ich originál rodokmeň a vyplnenú žiadosť o preregistráciu chovnej spôsobilosti, ktorú nájdete TU.

Poradcovia chovu:

MKŠ (papillon, phaléne):

 • MVDr. Alžbeta Balajová, Kubrická 61, 911 01 Trenčín. Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript., +421907020997

Čivava:

 • Zoltán Kark, Vojany 108, 076 72 Vojany, Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript., +421905218872
 • Katarína Straková, Strážovská 587/4, 922 03 Vrbové, Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript., +421915975027

Online prihlásenie

Udalosti

Dôležité linky